Serwis wyborczy portalu Esanok.pl

Poznaj kandydatów

Po 7 latach Jakub Osika odchodzi z MDK (VIDEO, FOTO)


SANOK / PODKARPACIE. Jakub Osika nie jest już dyrektorem Młodzieżowego Domu Kultury w Sanoku. Kandydat na burmistrza Sanoka nie znalazł uznania w oczach komisji konkursowej. Ta, zdecydowała się przekazać stery MDK Wiesławie Skorek. Do konkursu stanął jeszcze Grzegorz Maliwiecki.

Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku to jednostka, której organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Sanoku. W skład pięcioosobowej komisji konkursowej weszli: Zofia Kijowska - naczelnik Wydziału Oświaty, Promocji, Kultury i Rozwoju, Irena Sawa - kadrowa w Starostwie Powiatowym w Sanoku, Robert Pieszczoch - przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Turystyki, Andrzej Chrobak - członek Zarządu Powiatu Sanockiego. Na przesłuchanie konkursowe nie dotarł Marian Futyma, radny Rady Powiatu Sanockiego.

Na zwołanej w poniedziałek (3 bm.) konferencji, Osika stwierdził, że decyzja o wyborze nowego dyrektora miała charakter polityczny. Jednocześnie podkreślił, że nowa pani dyrektor bez problemu poradzi sobie z kierowaniem i rozwojem MDKu.

[ngg_images source="galleries" container_ids="6595" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="128" thumbnail_height="106" thumbnail_crop="1" images_per_page="0" number_of_columns="5" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Pokaz zdjęć]" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"]