Serwis wyborczy portalu Esanok.pl

Poznaj kandydatów

Robert Płaziak stawia na współpracę samorządów i stypendia "powrót" (VIDEO)


SANOK / PODKARPACIE. W samo południe Robert Płaziak, kandydat na burmistrza Sanoka z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, przedstawił swój program dla miasta.

 

Kandydat na burmistrza w sobotnie południe przedstawił swój program "SMART". Podczas konferencji prasowej zaakcentował kilka najbardziej istotnych punktów swojego planu dla miasta.

- Tutaj w Bieszczadach najlepszym rozwiązaniem jest współpraca, czyli razem, bo nie jesteśmy sami. Mówię tutaj o współpracy z Gminą Sanok, powiatem sanockim, Miastem i Gminą Zagórz, Miastem i Gminą Lesko oraz powiatem leskim - podkreślał Robert Płaziak w swoim wystąpieniu. - Przy małych, poszczególnych budżetach każdy  z osobna zrobi niewielką rzecz, natomiast łącząc siły, jako współpracujące ze sobą miasta i powiaty, możemy zrobić znacznie więcej - przekonywał.

Wymienił kilka obszarów, w ramach których ta współpraca powinna mieć miejsce. Wystarczy chociażby wymienic plan udostępnienia bezpłatnie komunikacji miejskiej dla uczniów sanockich szkół. Idąc krok dalej - rozszerzenie komunikacji miejskiej na obszary przyległe - począwszy od Leska, skończywszy na gminie Zarszyn.

Priorytetem dla kandydata jest "sprowokowanie" młodych ludzi do powrotu do Sanoka.

- Należy zbudować program stypendia dla ludzi młodych, stypendia "Powrót". Takie stypendium wiązałoby się z umową lojalnościową, aby młody człowiek chciał wrócić do Sanoka, po to aby mógł tu pracować, a do tego są potrzebne miejsca pracy. Chciałbym postawić na tworzenie miejsc pracy, które będą wysoko opłacalne - przekonuje kandydat.

W kwestiach inwestycji - postuluje poddać je pod ocenę mieszkańców, bo to oni żyją w mieście i mają prawo do decydowania o tym, co chcieliby tu zmienić, czy mieć.

- Trzeba także zmienić narrację. Obecnie mówi się, że władza dała, władza zbudowała. To nie władza tylko mieszkańcy, bo to co jest, pochodzi z naszych podatków - podkreśla Robert Płaziak.

Kilka słów padło także odnośnie obwodnicy Sanoka, która może być wielkim dobrem, ale i przekleństwem. Pomysł kandydata zakłada zagospodarowanie tego co "pomiędzy" traktem obwodnicy, a centrum miasta.

Punktów programu było znacznie więcej, dotyczyły one zagadnień związanych z polityką zdrowotną, mieszkaniową czy nowymi technologiami. W trakcie spotkania wywiązała się także bogata dyskusja, na temat wizji na rozwój i działanie Sanoka.

To tylko zarys dzisiejszego spotkania. Zapraszamy do obejrzenia materiału video, który niebawem na naszym portalu.

[ngg_images source="galleries" container_ids="6663" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="128" thumbnail_height="106" thumbnail_crop="1" images_per_page="0" number_of_columns="5" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Pokaz zdjęć]" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"]